O firmie

Firma Termotech Sp. z o. o. powstała w maju 2014 r. w Zielonej Górze z inicjatywy Andrzeja Jadziaka oraz Marcina Magiełdy. Wbrew pozorom, historia firmy jest znacznie dłuższa – sięga bowiem do początku lat 90-tych.

W 1990 r. powstała spółka cywilna Gajakos, w której wspólnikiem był już wspomniany Andrzej Jadziak. Początkowo firma zajmowała się wykonywaniem instalacji oraz węzłów grzewczych, wraz z częścią AKPiA. Niebywały ogrom wiedzy oraz wiele lat doświadczenia sprawiło, że z czasem Gajakos zajęła się również projektowaniem. Wysokiej jakości usługi sprawiły, że spółka szybko zyskała popularność – do jej Klientów należały takie „perełki” jak PGNiG, KGHM oraz Viessmann. Znaczna ilość zleceń na potrzeby sektora wydobywczego zaowocowała wpisaniem spółki Gajakos do wykazu wykwalifikowanych dostawców wyrobów oraz wykonawców usług i robót budowlano-montażowych dla PGNiG S.A., jako jednego z głównych wykonawców usług projektowych w zakresie m.in. gazociągów oraz instalacji technologicznych, służących do uzdatniania gazu ziemnego oraz ropy naftowej.

W kwietniu 2014 r. działalność spółki Gajakos została nieoczekiwanie zakończona z mocy prawa. Powodem była śmierć jednego z dwóch wspólników. Z uwagi na dotychczasowy dorobek, a także wiele niezakończonych jeszcze projektów zapadła decyzja o utworzeniu nowej spółki Termotech Sp. z o. o.

Termotech Sp. z o. o. od samego początku skupia się na usługach projektowych oraz doradczych, świadczonych w obszarze niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Zespół wykwalifikowanych specjalistów realizuje projekty w wielu branżach, w tym: architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej z AKPiA, mechanicznej (wraz z obliczeniami wytrzymałościowymi instalacji), a także drogowej.


Termotech
+48 68 325 64 36


biuro@termotech.zgora.pl


ul. Zamkowa 6/6
65-086 Zielona Góra